Se afișează postările cu eticheta Columbeanu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Columbeanu. Afișați toate postările

vineri, 16 august 2013

Alina Plugaru vs Thomas Anders

Urmărit de ghinion de fiecare dată când vine în ţara noastră, Thomas Anders a rămas fără bagaje în aeroport, fiind nevoit să urce pe scenă în hainele în care a călătorit. Înfuriat la culme, artistul neamţ s-a răzbunat însă pe ziarişti şi pe spectatorii care l-au aşteptat în club, urcând pe scenă cu o întârziere de două ore. Prezenţa Alinei Plugaru, regina filmelor XXX, a mai îndulcit însă evenimentul. Recitalul pe care Thomas Anders l-a susţinut sâmbătă în Kmy’s Summer Club din Mamaia se poate încadra fără îndoială în categoria "after-hours", fiind cel mai "întârziat" concert care a avut loc vreodată în România. Deşi era anunţat pentru ora 23.00, spectacolul a început la 1.15, întârzierea aparţinând în exclusivitate cântăreţului, al cărui onorariu a depăşit 30.000 de euro.

Thomas Anders a ajuns la concert fără bagaje, aşa că ... Ziariştii, chemaţi la eveniment de la ora 22.00, dar mai ales spectatorii, care au plătit 90 de lei pentru bilet, au primit şi explicaţia acestei întârzieri: Thomas Anders era foarte nervos pentru că a rămas fără bagaje în aeroport, fiind pentru a doua oară când i se întâmplă acest lucru în România. Cântăreţul a încercat să-şi aline supărarea cu o cină prelungită, care a durat mai bine de o oră şi jumătate, timp în care fanii fremătau de nerăbdare în club. Evenimentul a fost salvat datorită bombei sexy Alina Plugaru, care a avut rol de "special guest star", fiind fană declarată a fostului solist de la Modern Talking. Vedeta porno l-a aşteptat pe Thomas Anders la aeroport, a mers în spatele limuzinei care l-a dus pe acesta de la Bucureşti la Mamaia şi a fost cazată la hotel Laguna, chiar lângă apartamentul artistului, într-o cameră identică. Click! a fotografiat interiorul apartamentului în care a dormit Alina, încântată că a fost, fie şi pentru o singură noapte, vecină cu artistul ei preferat.
Alina Plugaru, fană înrăită a solistului de la Modern ... Prezenţa cuplului Irinel-Monica la concertul lui Thomas Anders i-a mai trezit pe spectatori din amorţeală. Miliardarul şi soţia sa, sosiţi recent din Creta, au fost asaltaţi, pentru poze şi autografe, de copiii plictisiţi să-l mai aştepte pe Thomas Anders. Columbenii au ajuns în Kmy’s Summer Club puţin după miezul nopţii, aşteptând şi ei, la fel ca fanii, ca solistul neamţ să urce pe scenă. Cântăreţul a început show-ul la ora 1.15, însă euforia fanilor dispăruse de mult. La eveniment era aşteptat şi patronul stelist Gigi Becali, însă acesta nu a apărut în club. Superlimuzina Lincoln Continental TownCar, care l-a adus pe Thomas Anders de la Bucureşti la Mamaia, a fost una dintre atracţiile serii. Alina Plugaru, fata de la rubrica meteo din Click!, a pozat sexy, urcată pe capotă, în aplauzele turiştilor care treceau prin faţa hotelului. Thomas Anders a fost răsfăţat de organizatori pe tot sejurul său în România, fiind plimbat cu mai multe maşini de lux.


sursa: click.ro

miercuri, 13 octombrie 2010

Blondele lui Iri i-au adus Antenei 1 o amendă de 50.000 de lei


Scenele indecente în care apărea Irinel Columbeanu alături de blondele cu care ar fi înşelat-o pe Monica şi istorisirile picante ale acestora i-au deranjat foarte tare pe membrii CNA, care au amendat ediţiile din 6 şi 7 octombrie ale emisiunii "Acces direct" cu suma de 50.000 de lei.

"Ediţiile din zilele de 06 şi 07.10.2010 ale emisiunii 'Acces direct' au abordat un subiect cu conotaţii sexuale, nepotrivit în raport cu ora de difuzare (17.00 - 19.00), destinată unei audienţe generale. Radiodifuzorul a încălcat prevederile legislaţiei audiovizuale cu privire la protecţia minorilor. (...) La stabilirea sancţiunii s-a reţinut şi faptul că prezentarea materialului indecent filmat în locuinţa domnului Irinel Columbeanu a fost făcută fără a respecta art. 37 din Codul de reglementare a conţinutului audiovizual, prin care se interzice difuzarea de imagini ale persoanei, filmate în propria locuinţă sau în orice alte locuri private, fără consimţământul acesteia, precum şi difuzarea de imagini care prezintă interioare ale unei proprietăţi private, fără acordul proprietarului", se arată în comunicatul de presă dat publicităţii de Consiliului Naţional al Audiovizualului.

luni, 2 noiembrie 2009

Dane, ce cauţi în geanta Columbencei?


Dan, noul sofer al Monicăi Columbeanu, se pricepe si la alte lucruri decat la sofat. Unul dintre talentele sale ascunse este acela de a cotrobăi prin geanta şefei sale când aceasta nu-l vede. Într-o astfel de ipostază a fost surprins de cei de la publicaţia online emulte.ro.
În timp ce Monica dădea interviuri, Dan a păzit atât valiza cu haine a şefei sale, cât şi geanta în care aceasta îşi ţinea portofelul şi alte lucruri. Să fi găsit şoferul ce căuta sau a lăsat-o pe altă dată?
Libertatea.ro

duminică, 28 iunie 2009

Le-a interzis sa-i filmeze vanataile


Sotia lui Irinel a lasat sa se inteleaga ca s-a pricopsit cu semnele de pe picioare in urma unui episod amoros.
Monica Columbeanu s-a afisat la mai multe evenimente cu niste vanatai destul de evidente pe picioare. Chiar daca atunci nu s-a sfiit sa poarte rochii scurte care sa-i dezveleasca semnele de buna purtare, ea i-a interzis cameramanului de la emisiunea "No comment" by Monica Columbeanu de la B1 TV sa ii filmeze genunchii si picioarele, tocmai din acest motiv. "Nu ma filma, nu ma filma!", i-a spus ea operatorului in timp ce se afla la coafor, pentru a-si vopsi parul. Intrebata de unde are acele vanatai, sotia lui Irinel a inceput sa rada cu subinteles, facand fete-fete. Intr-un final, ea a catadicsit sa spuna, fara prea multa convingere, ca se loveste de mobila, dar si de aceasta data razand in hohote de una singura, ca si cum si-ar fi adus aminte de ceva anume. "Ce sa fac, mai, daca ma lovesc... de mobila?", a intrebat ea retoric. Concluzia a fost ca Monica a dorit sa se inteleaga ca s-a pricopsit cu semnele de pe picioare in urma unor episoade amoroase pline de pasiune.
Nu renunta la rochii scurte decat pentru biserica
Unul dintre evenimentele la care a fost fotografiata avand vanataile pe picioare a fost lansarea de album a Anamariei Ferent, care a avut loc, in urma cu o luna, la clubul Bellagio din Capitala.
Desi era constienta de semnele pe care le are, ea a purtat o rochie scurta care i-a dezvelit cu generozitate picioa-rele si, odata cu ele, si co-lectia de echimoze. In schimb, cand a fost la targul de obiecte bisericesti, ea a tinut sa se prezinte intr-o tinuta foarte decenta, imbracand o rochie alba destul de lunga si deloc decoltata. Se pare ca a fost inspirata, intrucat a fost felicitata de un preot care i-a urat toate cele bune.
sursa: cancan.ro

sâmbătă, 27 iunie 2009

Ramona Gabor a rămas fără implanturi


Pentru că nu a respectat indicaţiile medicului, sora Columbencei a fost nevoită să-şi scoată silicoanele care-i făceau picioarele frumoase.

În urmă cu câteva luni, Ramona s-a “tunat” la clinica dr. Alberts, remodelându- şi nasul, mărindu-şi sânii şi punându-şi silicoane în gambe. Această ultimă operaţie n-a fost însă, în cazul ei, un succes. Deşi era foarte mândră de noile ei picioare fără “paranteze”, am aflat că sora Monicăi Columbeanu şi-a scos recent implanturile. Am vrut să aflăm de ce şi ne-a lămurit chiar medicul care i-a făcut operaţia: n-a respectat indicaţiile portoperatorii, silicoanele s-au deplasat, iar înlăturarea lor a devenit absolut necesară.
“Ramona este unul din cazurile cu indicaţie certă pentru modelarea gambelor cu implanturi siliconice. Rezultatele au fost uimitoare, dar indicaţiile post- operatorii nu au fost respectate. După o astfel de operaţie, timp de minimum trei luni nu ai voie să mergi pe tocuri mai mari de 5 cm. Din păcate, programul Ramonei nu i-a permis un astfel de repaus, pentru că a avut nenumărate prezentări de modă. Abia ajungea la pansamente, iar operaţiile la picioare s-au închis mai greu decât ar fi fost normal. La trei luni de la operaţie, când a venit la consult, am constatat că poziţia acestora era deja anormală şi am hotărât să le scoatem”, ne-a declarat dr. Adina Alberts.
sursa: libertatea.ro

duminică, 28 decembrie 2008

Monica Columbeanu isi deschide magazin "de fite"

In plina recesiune, Monica deschide un magazin.
Garderoba plina cu haine scumpe a Monicai Columbeanu nu mai surprinde pe nimeni, cu atat mai putin pe al sau sot, "blindat" si el cu haine si accesorii de lux.
Moni isi permite atat de multe lucruri incat probabil s-a plictisit sa le imparta doar cu Iri si s-a hotarat sa isi deschida magazin de lux, unde sa se gaseasca creatiile unor mari designeri internationali.
Ambitioasa, doamna Columbeanu a vorbit cu creatori de succes din intreaga lume si se gandeste chiar sa ii invite la diverse evenimente care ii vor promova magazinul, convinsa fiind ca va avea succes si se vor vinde foarte multe creatii.

miercuri, 23 iulie 2008

Ea este "Miss BAMBOO MUMM Iulie"


Vineri, 18 iulie 2008, Club Bamboo Mamaia a demonstrat ca romancele isi merita pe deplin renumele de cele mai frumoase fete prin concursul "Miss Bamboo Mumm Iulie".Dupa doua probe de foc, proba de lenjerie intima si cea de rochii de seara, Anca Floca a castigat. Ea este o tanara de 18 ani din Constanta si a marturisit ca frumusetea ei a fost intretinuta si cu ajutorul baletului, pe care l-a practicat timp de noua ani, si de asemenea a dansului modern, pe care il practica de cinci ani. Toate concurentele au fost pe deplin multumite deoarece au plecat acasa incarcate cu premii. Anca a castigat din partea clubului Bamboo 5.000 de lei, un abonament Bamboo Fitness si foarte multe premii din partea sponsorilor. Intre cele doua probe esentiale ale concursului, care au determinat juriul sa decida cine este cea mai frumoasa participanta a editiei de iulie, Catalin Botezatu a dat un plus de eleganta serii printr-o prezentare de moda cu vestimentatia Mondo. Evenimentul a continuat cu un concert live al grupului Damian Brothers. Evenimentul a fost condimentat de prezenta multor vedete autohtone: Gina Pistol, care a facut parte si din juriu, Monica Columbeanu, Radu Mazare si multi altii. Urmatoarea etapa a concursului "Miss Bamboo Mumm" va avea loc in penultima saptamana a lunii august, in Bamboo Mamaia.
sursa: cancan.ro

marți, 22 iulie 2008

Monica Columbeanu, cu sora ei pe Litoral

Dupa ce cu o seara inainte a purtat, la o prezentare de moda, o rochie de 60.000 de euro, Monica Columbeanu si-a petrecut ziua de duminica pe malul marii, impreuna cu sora ei, Ramona.

Chiar daca, sambata seara, Irinel Columbeanu a venit special de la Bucuresti pentru a o vedea pe scena pe sotia lui, acesta s-a vazut obligat sa paraseasca Litoralul inca de duminica dimineata, pentru ca avea o intalnire de afaceri. Monica nu a ramas, insa, singura, ci a iesit pe plaja impreuna cu sora ei mai mica, Ramona.

Prefera localuri de fite

Cele doua au luat o gustare la unul dintre localurile de fite din Mamaia si, timp de cateva zeci de minute, au stat la taclale. Dupa aceea, s-au plimbat pe malul marii, lasandu-se admirate de curiosi. Ramona a atras imediat privirile barbatilor de pe plaja, mai ales ca era echipata cu un costum de baie sexy, de culoare roz.

In cele din urma, cele doua s-au intalnit cu doi prieteni, cu care au stat de vorba vreo zece minute, dupa care s-au retras din nou in hotel.

Soferul a primit amenda

Soferul lui Irinel Columbeanu a fost amendat, vineri noaptea, in Mamaia, pentru ca nu a semnalizat schimbarea directiei de mers. El le ducea la hotel pe Monica Columbeanu si pe sora ei, Ramona Gabor.

sursa: libertatea.ro

luni, 21 iulie 2008

Rochie de 60.000 €

Lumea buna din toata tara s-a adunat, sambata seara, la Mamaia, la un mult-asteptat eveniment monden: 'Moda e Musica sotto le stele'. Atractia serii a fost o rochie de 60.000 de euro, purtata de Monica Columbeanu.
Andreea Marin, vedeta care a prezentat spectacolul, si-a facut aparitia la ora 20.30, intr-un Mercedes negru, urmata de Monica si Irinel Columbeanu, care au venit separat.
Pe scena au urcat 30 de manechine care au prezentat creatiile de 900.000 de euro ale paradei organizate de ADV Communication. Piesa de rezistenta a spectacolului a fost o rochie impodobita cu cristale Swarovsky de 60.000 de euro, purtata de Monica Columbeanu si creata de designerul italian Renato Ballestra. Rochia a fost comandata de o vedeta de la Hollywood, care a renuntat insa la ea pentru ca a ramas insarcinata.
Nemultumita de sofer
Monica s-a suparat pe sofer pentru ca acesta nu s-a grabit sa-i deschida portiera masinii.
sursa: libertatea.ro

duminică, 20 iulie 2008

Asa a facut furori Monica Columbeanu in Italia!

Asa a facut furori Monica Columbeanu in Italia!
Se pare ca asta e cheia tuturor secretelor. Fie buna fie rea, Monica e tot mai rea.


sâmbătă, 14 iunie 2008

Monica Columbeanu a recunoscut in premiera ca formele Ramonei sunt mai atragatoare

Recent sotia milionarului Columbeanu, cea care s-a asezat confortabil in varful topului celor mai bine platite manechine din Romania a fost "obligata" sa recunoasca faptul ca nu ea este "cea mai cea". "Sora mea este foarte frumoasa si nu are nevoie de pile ca sa puna mana pe contracte. Ea are toate atuurile sa se impuna in modelling, pentru ca, dupa parerea mea, arata mai bine si decat mine", ne-a declarat Moni. Sotia lui Iri considera ca trupul Ramonei este mai bine proportionat in comparatie cu al ei, iar formele mezinei sunt mult mai incitante. Singurul amanunt in privinta caruia sotia miliardarului nu a comentat si a dat de inteles ca nu suporta comparatie este chipul. Este posibil ca sinceritatea dezarmanta a Monicai sa coincida cu gandurile ascunse ale afaceristului, in "gradina" caruia traiesc cele doua modele, sotie si cumnata. Marturisirile Monicai ar putea pune in pericol linistea caminului sau, deoarece este stiut faptul ca Iri are o mare slabiciune pentru femei frumoase aflate la inceputul carierei pe care le ajuta... neconditionat.
"Isi deschide agentie de modele"In ultima vreme, cele doua surori au mers "la pachet", sora cea mica fiind inclusa atat in high life-ul bucurestean, cat si pe podiumul prezentarilor de moda de la noi. Daca Ramona nu reusea sa patrunda in moda, nu ar fi fost o problema, pentru ca sotia lui Iri vrea sa-si deschida o agentie de modele pe care sa o conduca singura-singurica. "Eu m-am intors (n.r. - din America) cu chestii mult mai concrete, insa nu am de ce sa dezbat cu opinia publica planurile mele de viitor. Am proiecte mai importante decat sa-mi deschid o agentie de modele, dar nu neg ca vreau sa fac si asta peste ani", a adaugat Monica.
sursa: cancan.ro

vineri, 12 octombrie 2007

Radu Ştefan s-a despărţit de iubita lui «Miss»


Tocmai când este pe cale să facă o carieră de succes în modeling, Cristina (20 de ani) s-a despărţit de fotbalistul Radu Ştefan, din cauza “lipsei de comunicare”. Cei doi îşi făcuseră chiar planuri de nuntă pentru sfârşitul acestui an, naşii urmând să fi fost Diana şi Claudiu Niculescu.
Cristina şi Radu au apărut pentru prima oară împreună la cununia Dianei Munteanu cu fotbalistul Claudiu Niculescu, ce avut loc în urmă cu câteva luni. Apariţia celor doi a atras multe priviri, în special pentru tânăra şi frumoasa prietenă a dinamovistului, “vinovată” de cuplarea lor făcându-se Mihaela, soţia lui Cristi Borcea.
Studentă la Drept, Cristina (20 de ani) cochetează de ceva vreme cu moda, ea numărându-se joi seară printre cele 11 concurente de la Miss Bucureşti 2007, alături de Alexandra Enăchescu, iubita unui alt fotbalist dinamovist, Cristi Pulhac.
Deşi a reuşit să obţină unul dintre premiile speciale ale serii, devenind imaginea Michele Beauty Center&SPA (salon al cărui general manager este Mihaela Borcea), Cristina a mărturisit ziariştilor prezenţi la eveniment că trece prin-tr-o perioadă mai dificilă, despărţindu-se recent de fotbalistul Radu Ştefan: “Nu mai suntem împreună. Am decis să ne despăţim din cauza lipsei de comunicare”.
Cătălin Botezatu a creat ţinutele fetelor şi a fost totodată preşedintele juriului, din care au mai făcut parte Mihaela Borcea şi Zina Dumitrescu (care a ajuns la Cabaret într-o superbă limuzină Lincoln de 9 metri lungime).
Prezentatoarea Dana Săvuică a purtat nişte superbe bijuterii Rosato, imaginea acestora fiind celebra actriţă Demi Moore. La eveniment au mai fost prezenţi Cristi Borcea, Gigi Neţoiu, Mihai Albu, Irinel şi Monica Columbeanu etc. Miss Bucureşti are 15 ani
Câştigătoarea concursului a fost nimeni alta decât mezina competiţiei, Sanda Apachiţei, în vârstă de doar 15 ani, care a primit un weekend în străinătate şi o seară romantică în limuzină pentru ea şi alte şapte prietene. Pe locul 2 s-a situat Ana Moise (21 ani), iar Alexandra Enăchescu (prietena fotbalistului Cristi Pulhac) a obţinut premiul 3.


sursa: click.ro

vineri, 28 septembrie 2007

Irinel Columbeanu se apuca de fotbal


Începând din iarnă, Irinel Columbeanu va sponsoriza echipa de fotbal Pandurii Târgu Jiu, acesta plătind deja 50.000 de euro în contul unui contract de publicitate.
Decizia lui Irinel a fost făcută publică de către preşedintele gorjenilor, Marin Condescu. Acesta a declarat pentru Newsin că omul de afaceri se va implica financiar la echipa din Tg. Jiu deoarece, în scurt timp, va deschide şi o fabrică de ciment în zonă şi vrea să-i facă publicitate prin intermediul clubului de fotbal.
Oficialul gorjenilor susţine că încă nu s-a stabilit valoarea contractului care urmează să fie semnat şi că cel mai probabil se va face unul de sponsorizare.
Columbeanu a fost prezent în loja oficială la meciul din 16-imile Cupei României dintre Pandurii şi Universitatea Craiova, scor 1-0, şi după spusele lui Condescu a rămas impresionat de modul în care au evoluat gorjenii.


sursa: click.ro

luni, 13 august 2007

Irinel se simte bine si cu cumnata sa

Miliardarul nu i-a simtit lipsa Monicai, care a fost ocupata cu cititul.
Familia Columbeanu a revenit weekendul acesta la mare, intr-o noua formula. Cei trei, Iri, Monica si Irina, au fost insotiti de cumnata miliardarului, Ramona Gabor. Profitand de prezenta acesteia, Monica si-a luat un scurt repaus in ceea ce priveste ingrijirea fiicei sale, Irina. Ea i-a cedat, increzatoare, pentru cateva ore rolul de mama, surorii sale. Iri si fetita lui, Irina, au stat pe plaja sub atenta supraveghere a Ramonei, in timp ce Monica s-a dedat lecturii, fiind extrem de preocupata de aceasta, nemaivazand si nemaiauzind nimic din tot ce se petrecea in jurul ei. De fapt, aceasta nici nu si-a ridicat ochii din revista pe care o sorbea cu nesat nici cand fetita i-a fost adusa alaturi. Pe parcursul sederii la plaja Irinel, cumnata lui si Irina se distrau de minune la cativa pasi de Monica, ce, parea "transportata" de mesajul publicatiei. Tabloul de familie surprins de paparazzii Cancan ne dezvaluie un Columbeanu relaxat si deloc afectat de faptul ca sotia nu i-a acordat nicio clipa atentie. Compania cumnatei sale a fost suficienta pentru a-i asigura buna dispozitie miliardarului.
Iri, in relatii bune si cu sora Annei Lesko. Se pare ca lui Irinel ii place sa fie inconjurat de cat mai multi oameni, mai ales daca acestia fac parte din "familie". Pe vremea cand Anna Lesko era iubita omului de afaceri, in somptuoasa vila de la Snagov isi petrecea timpul si sora mai mica a cantaretei, care era bine primita de catre Columbeanu. Venita tocmai de la Chisinau, sora Annei le tinea de urat celor doi, pe perioada vacantelor.

sursa: cancan.ro

vineri, 10 august 2007

Anna Lesko si umilinta de la Anina


Cantareata a fost cazata la un hotel de o stea, desi in contract se solicita unul de trei stele.
Rusoaica a trecut prin clipe de cosmar in prima zi a acestei saptamani. Chemata la un concert in Anina, cantareata a trait o adevarata umilinta. Anna si echipa ei au ajuns la destinatie pe o ploaie torentiala ce s-a transformat in scurt timp intr-o furtuna care a spulberat pur si simplu scena pe care aceasta trebuia sa sustina recitalul. In aceste conditii, cantarea s-a amanat, iar singura varianta a Annei a fost sa se retraga la hotelul indicat de organizatori pana ce vremea s-ar fi domolit putin pentru a putea pleca la drum. Ajunsa in camera, a avut surpriza vietii ei. Conditiile hotelului de o stea au oripilat-o pe fosta iubita a lui Columbeanu, suficient de familiara cu luxul si a refuzat categoric sa ramana acolo. Indignarea i-a fost cu atat mai mare cu cat, in contract, era stipulat ca hotelul in care va fi cazata sa aiba cel putin trei stele, cu una mai mult decat solicita in mod normal ceilalti artisti. Plina de nervi, Lesko s-a urcat in masina si a pornit catre Bucuresti fara sa tina seama de conditiile meteo si sutele de kilometri pana acasa. Si de parca nu ar fi fost de ajuns, la iesirea din Slatina autoturismul s-a defectat si a fost nevoita sa astepte doua ore pentru altul. Desi a trecut prin ce a trecut, cantareata nu a incasat nici un ban de la organizatorii spectacolului. Potrivit impresarului ei, in astfel de situatii, se deconteaza transportul si se achita jumatate din onorariu, deci, lucrurile nu vor ramane asa.
sursa: cancan.ro

luni, 6 august 2007

„Sex Bomb Gardianul“ este fotomodelul Monica Columbeanu.

Astazi, concurenta la titlul de “Sex Bomb Gardianul” este sotia miliardarului Irinel Columbeanu, Monica. Nascuta la Bacau, unde a trait o viata modesta, manechinul s-a mutat la Bucuresti in urma cu mai bine de doi ani. Destinul ei s-a schimbat radical in momentul in care a devenit iubita unuia dintre cei mai bogati oameni din Romania, Irinel Columbeanu. Pasionat de manechine, Columbeanu s-a oprit la Monica, pe care a luat-o de nevasta in iulie anul trecut. Cei doi au o fetita pe nume Irina si au fost multa vreme cel mai controversat cuplu monden autohton. Daca va prmi cea mai mare nota pe site-ul ziarului nostru, Monica Columbeanu ar putea fi, pentru o zi directorul Gardianul.
Monica Gabor a intrat in atentia presei cand a devenit iubita omului de afaceri Irinel Columbeanu.
Nascuta la Bacau, unde era eleva in ultimul an de liceu, manechinul traia o viata modesta. Activitatea sa de fotomodel a adus-o in atentia lui Matei Miko, patron al agentiei de modele Transilvania Fashion, cu care Monica a inceput o colaborare. Miko este bun prieten cu Irinel Columbeanu si tot el le-a lansat si pe fetele de la Trident. Mare pasionat de manechine,
Columbeanu a dorit s-o cunoasca pe Monica, cu care a si inceput sa se afiseze prin cluburi. Desi initial parea doar o aventura, relatia dintre liceana si Columbeanu, care avea atunci 48 de ani, devenea tot mai serioasa, iar dupa cinci luni, Columbeanu a cerut-o de sotie pe Monica, intr-o atmosfera romantica, la restaurantul Casa Vernescu din capitala. S-au logodit in decembrie 2005, iar relatia lor s-a transformat intr-un subiect de controversa nationala. Cei doi au fost improscati cu tot felul de acuzatii, incepand cu Monica, pusa la zid in ideea ca vrea doar averea lui Irinel. Nici acesta din urma nu a scapat de gura lumii. El a fost indelung ironizat pentru relatia cu Monica si, pornind de la varsta frageda a iubitei sale, acuzatiile la adresa lui au mers pana la pedofilie. S-au facut emisiuni TV, in care subiectul a fost dezbatut de psihologi, o parte din mass-media incercand sa traga un semnal de alarma, mai ales in momentul in care Irinel si Monica au semnat un contract cu postul B1TV, pentru difuzarea unui reality-show, celebrul “No Comment”. Cei doi erau acuzati ca reprezinta un exemplu negativ pentru tinerele din Romania, care aveau sa-si doreasca un destin precum cel al Monicai: esti “aranjata” daca iti gasesti un Iri, care sa-ti cumpere haine scumpe si sa te aseze intr-un viloi luxos si la volanul unui Bentley.
sursa: gardianul.ro

Alina Plugaru vs Thomas Anders

Urmărit de ghinion de fiecare dată când vine în ţara noastră, Thomas Anders a rămas fără bagaje în aeroport, fiind nevoit să urce pe scenă în hainele în care a călătorit. Înfuriat la culme, artistul neamţ s-a răzbunat însă pe ziarişti şi pe spectatorii care l-au aşteptat în club, urcând pe scenă cu o întârziere de două ore. Prezenţa Alinei Plugaru, regina filmelor XXX, a mai îndulcit însă evenimentul. Recitalul pe care Thomas Anders l-a susţinut sâmbătă în Kmy’s Summer Club din Mamaia se poate încadra fără îndoială în categoria "after-hours", fiind cel mai "întârziat" concert care a avut loc vreodată în România. Deşi era anunţat pentru ora 23.00, spectacolul a început la 1.15, întârzierea aparţinând în exclusivitate cântăreţului, al cărui onorariu a depăşit 30.000 de euro.

Thomas Anders a ajuns la concert fără bagaje, aşa că ... Ziariştii, chemaţi la eveniment de la ora 22.00, dar mai ales spectatorii, care au plătit 90 de lei pentru bilet, au primit şi explicaţia acestei întârzieri: Thomas Anders era foarte nervos pentru că a rămas fără bagaje în aeroport, fiind pentru a doua oară când i se întâmplă acest lucru în România. Cântăreţul a încercat să-şi aline supărarea cu o cină prelungită, care a durat mai bine de o oră şi jumătate, timp în care fanii fremătau de nerăbdare în club. Evenimentul a fost salvat datorită bombei sexy Alina Plugaru, care a avut rol de "special guest star", fiind fană declarată a fostului solist de la Modern Talking. Vedeta porno l-a aşteptat pe Thomas Anders la aeroport, a mers în spatele limuzinei care l-a dus pe acesta de la Bucureşti la Mamaia şi a fost cazată la hotel Laguna, chiar lângă apartamentul artistului, într-o cameră identică. Click! a fotografiat interiorul apartamentului în care a dormit Alina, încântată că a fost, fie şi pentru o singură noapte, vecină cu artistul ei preferat.
Alina Plugaru, fană înrăită a solistului de la Modern ... Prezenţa cuplului Irinel-Monica la concertul lui Thomas Anders i-a mai trezit pe spectatori din amorţeală. Miliardarul şi soţia sa, sosiţi recent din Creta, au fost asaltaţi, pentru poze şi autografe, de copiii plictisiţi să-l mai aştepte pe Thomas Anders. Columbenii au ajuns în Kmy’s Summer Club puţin după miezul nopţii, aşteptând şi ei, la fel ca fanii, ca solistul neamţ să urce pe scenă. Cântăreţul a început show-ul la ora 1.15, însă euforia fanilor dispăruse de mult. La eveniment era aşteptat şi patronul stelist Gigi Becali, însă acesta nu a apărut în club. Superlimuzina Lincoln Continental TownCar, care l-a adus pe Thomas Anders de la Bucureşti la Mamaia, a fost una dintre atracţiile serii. Alina Plugaru, fata de la rubrica meteo din Click!, a pozat sexy, urcată pe capotă, în aplauzele turiştilor care treceau prin faţa hotelului. Thomas Anders a fost răsfăţat de organizatori pe tot sejurul său în România, fiind plimbat cu mai multe maşini de lux.

sursa: click.ro

duminică, 5 august 2007

Columbeanu ii face casa lui Ponor


Irinel Columbeanu a decis sa ii construiasca o vila sportivei Catalina Ponor. Tripla campioana olimpica la gimnastica va primi materiale de constructii din partea firmei multimilionarului, in valoare de 100.000 euro.
Casa va fi ridicata la Constanta
In luna iunie a acestui an, Carmen Ponor, mama triplei campioane olimpice de la Atena, a decis sa inceapa lucrarile la vila fiicei sale, care va fi amplasata intr-o zona centrala din Constanta. Cum proiectul este unul foarte costisitor, aproape toti banii stransi de-a lungul timpului de Catalina, de pe urma concursurilor de gimnastica, urmau sa fie investiti in aceasta constructie. La doar o luna de la demararea lucrarilor, Catalina a primit un ajutor-surpriza din partea omului de afaceri Irinel Columbeanu, care s-a oferit sa o sprijine pe gimnasta sa-si ridice aceasta casa. 'Am vorbit atat cu dansul, cat si cu asociatul dumnealui despre constructia casei si au fost de acord sa ne ajute. Sprijinul venit din partea firmei domnului Columbeanu va consta in materiale de constructii a caror valoare, din cate am inteles, se ridica la aproape 100.000 euro', ne-a povestit Carmen Ponor, mama gimnastei. Aceasta ne-a mai spus ca a decis sa schimbe proiectul initial aproape in totalitate. Casa Catalinei va fi una in stil american.
Gimnasta va deveni imaginea firmei de constructii. Catalina Ponor va deveni pe termen nelimitat imaginea oficiala a firmei de constructii detinuta de omul de afaceri: Materia Construct Columbeanu. Ea va semna in urmatoarele saptamani un contract de parteneriat cu aceasta companie.

Sursa: libertatea.ro