Se afișează postările cu eticheta Anghel. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Anghel. Afișați toate postările

marți, 7 octombrie 2008

Monica Anghel a chemat de două ori Salvarea din cauza unei răceli


La nici 5 luni de când a început să lucreze la Europa FM, Mo­nica Anghel se vede nevoită să lipsească de la serviciu. De ieri, cântăreaţa-DJ nu mai dă "Deşteptarea" alături de Bogdan Miu la Europa FM.

Asta pentru că artista su­feră de o răceală atât de severă, încât a fost nevoită să cheme de două ori Salvarea în timpul nopţii. După ce i-au fă­cut toate investigaţiile, medicii au sfătuit-o pe Monica să fa­că o pauză vocală de 10 zile. "Vreau să mai pot face ra­dio, să mai pot cânta, să mai pot juca la Divertis. Abia aş­tept să-mi revin şi să fim din nou împreună la «Deş­tep­ta­rea»!", ne-a transmis Monica Anghel.
sursa: libertatea.ro

luni, 14 ianuarie 2008

Monica Anghel a vrut să se sinucidă la 20 de ani!


La vârsta de 20 de ani solista s-a lăsat convinsă de un chirurg plastician să-şi facă liposucţie abdominală. Interventia chirurgicală a declanşat septicemie, iar Monica a fost la un pas de a se sinucide din cauza unei depresii.
Deşi avea doar 53 de kilograme, în anul 1993, doctorul i-a sugerat că va avea un abdomen de invidiat în urma acestei operaţii. Solista s-a lăsat convinsă, însă a avut foarte mult de suferit: “Vomitam sânge, iar în loc de două incizii aveam toată burta tăiată de la un capăt la celălat. După ce m-a văzut a doua zi, doctorul a fugit în America”, a povestit Monica Anghel, în cadrul emisiunii “Conferinţa de presă”, de la Antena 2, moderată de Diana Munteanu Niculescu.
După aceasta, a urmat o perioadă în care nici un doctor nu a reuşit să şi închidă operaţia, care începuse să putrezească, după cum susţine însăşi cântăreaţa. În acele momente, “anesteziată” de durerea insuportabilă şi fără o reuşită medicală, Monica a vrut să se sinucidă. Salva-rea a venit, însă, de la fostul său soţ, care, în urma mai multor operaţii, a reuşit să o vindece şi să-i repare estetic ceea ce greşise medicul american.

sursa: click.ro

luni, 13 august 2007

Luminita Anghel face scandal la aeroport

Cantareata si Bogdan Fraedrich au provocat un scandal la ghiseul de Check-In.
Luminita Anghel si Bogdan Fraedrich au fost protagonistii unui incident neplacut joi (saptamana trecuta), pe aeroportul din Malaga, Spania. Cei doi s-au prezentat la ghiseul de Check-In, (n.r. - ghiseu de inregistrare) cu multe bagaje. Atat de multe si voluminoase, incat dupa ce a constatat ca depasesc greutatea admisa, lucratorul aeroportului le-a cerut celor doi pasageri sa plateasca o suprataxa per kg, in functie de distanta, asa cum se obisnuieste peste tot in lume. Fara sa tina cont de nimeni si de nimic, cantareata si iubitul ei, Sanchi, au facut un scandal de nedescris, atragand privirile contrariate ale celor din jur. Vacarmul facut de cei doi nu a ramas, insa, fara urmari. Dupa minute intregi de agitatie si cearta cu personalul de la Check-In, Luminita si Bogdan au fost invitati de catre politia aeroportului din Malaga intr-o camera din aeroport pentru discutii lamuritoare. Dupa ce ofiterii au vorbit si i-au convins pe cei doi sa plateasca respectiva taxa, acestia au fost lasati liberi si s-au imbarcat in liniste in cursa spre Milano unde au aterizat pe aeroportul Malpensa.
sursa: cancan.ro

joi, 2 august 2007

Dan Diaconescu si noul Partid OTV

Ziaristul vrea sa candideze la Primaria Capitalei din partea acestei formatiuni politice, a carei lansare o pregateste.
Dan Diaconescu se gandeste tot mai serios sa intre in politica, dupa ce si-a anuntat, recent, intentia de a candida la primaria orasului sau natal Caracal. El a declarat in exclusivitate pentru CANCAN, ca isi va face propriul partid, "OTV", asemenea numelui postului TV pe care-l pastoreste. "Am fost contactat de foarte multe formatiuni politice pentru a adera la actualele partide. Pentru ca niciunul nu ar indeplini criteriile mele, m-am gandit sa-mi fac propriul partid politic, care se va numi "Partidul OTV". Acest partid se va adresa oamenilor de rand, care au probleme si care au nevoie de un ajutor", a spus Dan Diaconescu.
Diaconescu senior, primar de Caracal. In privinta alegerilor locale, ambitiile lui Diaconescu au crescut, in sensul ca el nu-si mai doreste sa fie primar de Caracal, ci ataca la varf, Primaria Capitalei. Ziaristul sustine ca a primit mai multe propuneri in acest sens. "M-a pus pe ganduri o propunere tentanta de a candida la Primaria Capitalei. In perioada urmatoare voi face cateva sondaje pentru a lua o decizie", a spus seful OTV. Ca sa nu-i lase cu buza umflata pe locuitorii Caracalului, Diaconescu intentioneaza sa-l lanseze in batalia pentru primaria locala pe tatal sau, Nicolae Diaconescu. Acesta a confirmat, pentru CANCAN, informatia. "Pentru ca Anghel (n.red. - primarul din Caracal) a cheltuit banii publici dupa bunul-plac, fara sa se vada schimbari majore in Caracal, ne-am decis sa il schimbam. Daca fiul meu nu va candida, eu ma voi inscrie pe lista electorala si am gandit deja o campanie pentru a deveni, din primul tur, primar", a spus Diaconescu senior, foarte increzator in fortele sale si ale fiului de a reusi in politica.


sursa: cancan.ro