Prezentatorul TV Mircea Badea a anunţat astăzi, prin intermediul blogului personal, că este suspect de gripă procină.
De asemenea, acesta a mai scris că va trebui să stea izolat până când rezultatele analizelor vor fi gata şi până la stabilirea exactă a diagnosticului.
“Sunt suspect de gripă porcină…Partea nasoală e că nu pot face emisiuni până aflu rezultatul. Nici la radio, nici la teveu. Mă enervează foarte tare. O să stau la fereală să nu mai dau şi altora… Am fost la spital, mi s-au luat probe, am unele simptome, altele nu. Am semnat un “angajament” că stau izolat până la stabilirea diagnosticului. Rezultatul analizelor le primesc mâine (n.r. – 3 noiembrie) în jurul prânzului”, a scris vedeta pe blogul său.
libertatea.ro
Se afișează postările cu eticheta Badea. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Badea. Afișați toate postările
luni, 2 noiembrie 2009
duminică, 28 iunie 2009
Mircea Badea - viziteaza blogul nostru?

"Zmeul suprem" asa cum este poreclit in popor Mircea Badea, detine www.mircea-badea.ro , unul dintre cele mai populare bloguri de pe meleagurile mioritice. Insa de la un timp blogul sau a inceput sa arate deosebit de incarcat cu imagini si video la fel ca si blogul nostru. Ar fi o mare placere sa stim daca Zmeul suprem a vizitat si pagina noastra.
Un sfat pt Mircea? NU schimba stilul tau si o sa revenim zi de zi pe blogul tau ca sa ne mai treaca amaraciunea.
miercuri, 10 decembrie 2008
Teo: "Eu, când spun prieten, îmi apare mecla pocită a lui Mircea Badea"

Una dintre cele mai iubite vedete din Romania, Teo Trandafir mărturiseşte că singurul ei prieten adevărat este Mircea Badea cu care spune că are o relaţie specială care durează de ani buni."Mircea este singurul meu prieten adevărat. Eu, când spun prieten, îmi apare mecla lui pocită. Trebuie să-ţi vorbesc despre dinamica relaţiei, pentru că ea nu a fost o relaţie pur şi simplu, ci o relaţie cu dinamica ei. Mircea m-a prins pe mine într-un moment în care eu nu eram matură. Păream, dar nu eram. El era. Ştia mai multe lucruri decât mine, înţelesese mai multe despre viaţă, numai că le înţelesese prost", aşa descrie Teo relaţia pe care o are cu Mircea Badea, într-un interviu realizat de Marius Tucă, publicat în Jurnalul Naţional.
"Între noi a fost o flamă atât de tare şi o scânteie atât de puternică încât n-am fost în stare de nimic, pentru că am râs foarte mulţi ani. Atât de bine ne înţelegeam numai când ne uitam unul la altul. A adus de la mamaia nişte extraveral şi a zis că dacă luăm extraveral nu o să mai râdem atât", dezvăluie Teo, amintindu-şi de perioada în care era colegă de platou cu Badea.
"Între noi a fost o flamă atât de tare şi o scânteie atât de puternică încât n-am fost în stare de nimic, pentru că am râs foarte mulţi ani. Atât de bine ne înţelegeam numai când ne uitam unul la altul. A adus de la mamaia nişte extraveral şi a zis că dacă luăm extraveral nu o să mai râdem atât", dezvăluie Teo, amintindu-şi de perioada în care era colegă de platou cu Badea.
duminică, 30 noiembrie 2008
Ce a scris Badea pe blogul sau.
Andrei Gheorghe se tavaleste in chinuri. Ma bucur. Cu atat mai mult cu cat este evident ca i le-am provocat. Isi explica absenta din media printr-un exces de principii. Atunci de unde vine excesul de complexe? Explica in interviul din Adevarul de ce e el mai bun ca mine si, ca urmare, de ce “alea bune n-are noroc in viata, mama!”
Nu am laudat cartea lui Carmen Bruma. Doar am prezentat-o succint. Chiar daca as fi avut pareri in legatura cu ea, nu e nici o problema. “In gura presei” e o emisiune de opinie. Mi-o manifest tot timpul. Faptul ca ii spun pe nume, ca asa o cheama, mi se pare un act normal, de decenta. N-avea nici o importanta in referinta la carte, orice fel de legatura sentimentala si de asternut, cu cetateanca. Gheorghe imi face o culpa pentru ca nu o invoc libidinos, “iubita”, iar asta il recomanda pentru o stralucita cariera la ziarul Libertatea sau la revista Star.
Despre absenta cvasigenerala a lui Dan Voiculescu in emisiune am vorbit de miliarde de ori. O s-o mai fac o data pentru Gheorghe, cu promisiunea ca daca nu pricepe nici de data asta, il astept sa se trezeasca din fumuri si ii fac o schema. Nu mi se pare MORAL ca atata timp cat prestez la Antene sa-l injur pe patron. Daca insusirile negative ale personajului patron devin insuportabile si de netolerat, imi dau demisia si-l injur pana cand o sa aiba Gheorghe din nou emisiune, adica o eternitate. Pe de alta parte, daca nu-l atac, nici nu-l laud. Plus ca emisiunea nu e despre laude. Si inca ceva: nu cred ca subiectul Dan Voiculescu face audienta. Ori eu cu asta ma ocup. Poate daca Gheorghe ar fi facut diferenta intre subiecte de audienta si celelalte, ar mai fi fost acum in joc si nu pe margine unde interpreteaza rolul lui Isus mancand seminte.
Aoleu !!!!!! Cand deschide subiectul cu politistii si cu aratatul muschilor pe post, imi crapa mie obrazul de rusine in locul lui. Dupa o suita de ” eu niciodata n-am…..”, “niciodata n-as….”, venite din partea domniei sale, e randul meu: domnu’ Andrei Gheorghe, eu niciodata, niciodata, daca as bea alcool, nu m-as sui la volan. Pentru asta, domnule Andrei Gheorghe da-mi voie sa-ti spun un principial si intelectual:” Du-te ma-n pula mea !”
P.S. Pricep de ce domnul Andrei Gheorghe a devenit Isus pe pamant: in momentul in care pune apa in gura, ea se transforma pe loc in vin.
Nu am laudat cartea lui Carmen Bruma. Doar am prezentat-o succint. Chiar daca as fi avut pareri in legatura cu ea, nu e nici o problema. “In gura presei” e o emisiune de opinie. Mi-o manifest tot timpul. Faptul ca ii spun pe nume, ca asa o cheama, mi se pare un act normal, de decenta. N-avea nici o importanta in referinta la carte, orice fel de legatura sentimentala si de asternut, cu cetateanca. Gheorghe imi face o culpa pentru ca nu o invoc libidinos, “iubita”, iar asta il recomanda pentru o stralucita cariera la ziarul Libertatea sau la revista Star.
Despre absenta cvasigenerala a lui Dan Voiculescu in emisiune am vorbit de miliarde de ori. O s-o mai fac o data pentru Gheorghe, cu promisiunea ca daca nu pricepe nici de data asta, il astept sa se trezeasca din fumuri si ii fac o schema. Nu mi se pare MORAL ca atata timp cat prestez la Antene sa-l injur pe patron. Daca insusirile negative ale personajului patron devin insuportabile si de netolerat, imi dau demisia si-l injur pana cand o sa aiba Gheorghe din nou emisiune, adica o eternitate. Pe de alta parte, daca nu-l atac, nici nu-l laud. Plus ca emisiunea nu e despre laude. Si inca ceva: nu cred ca subiectul Dan Voiculescu face audienta. Ori eu cu asta ma ocup. Poate daca Gheorghe ar fi facut diferenta intre subiecte de audienta si celelalte, ar mai fi fost acum in joc si nu pe margine unde interpreteaza rolul lui Isus mancand seminte.
Aoleu !!!!!! Cand deschide subiectul cu politistii si cu aratatul muschilor pe post, imi crapa mie obrazul de rusine in locul lui. Dupa o suita de ” eu niciodata n-am…..”, “niciodata n-as….”, venite din partea domniei sale, e randul meu: domnu’ Andrei Gheorghe, eu niciodata, niciodata, daca as bea alcool, nu m-as sui la volan. Pentru asta, domnule Andrei Gheorghe da-mi voie sa-ti spun un principial si intelectual:” Du-te ma-n pula mea !”
P.S. Pricep de ce domnul Andrei Gheorghe a devenit Isus pe pamant: in momentul in care pune apa in gura, ea se transforma pe loc in vin.
Mircea Badea către Andrei Gheorghe: "Du-te mă-n p*** mea!"

Mircea Badea a intrat intr-un nou război, poate cel mai dur dintre toate. Şi asta pentru că, de cealaltă parte a baricadei este Andrei Gheorghe, personajul care, până la explozia de popularitate a lui Mircea, era "răzvrătitul" preferat al publicului, aceeaşi postură care îl prinde de minune acum pe Badea.
Atacat în presă de Gheorghe printre altele pentru că a prezentat la "În gura presei" o carte a iubitei sale, Carmen Brumă, Mircea Badea a ripostat virulent pe blog:
"Nu am lăudat cartea lui Carmen Brumă. Doar am prezentat-o succint. Chiar dacă aş fi avut păreri în legatură cu ea, nu e nici o problemă. "În gura presei" e o emisiune de opinie. Mi-o manifest tot timpul. Faptul că îi spun pe nume, că aşa o cheamă, mi se pare un act normal, de decenţă. N-avea nicio importanţă în referinţa la carte, orice fel de legatură sentimentală şi de aşternut, cu cetăţeanca."
Badea se referă şi la "vina de a nu-l ataca pe Voiculescu" în emisiunile sale, de asemenea un subiect invocat de Andrei Gheorghe. "Nu mi se pare MORAL ca atâta timp cât prestez la Antene să-l înjur pe patron. Dacă însuşirile negative ale personajului patron devin insuportabile şi de netolerat, îmi dau demisia şi-l înjur până când o să aibă Gheorghe din nou emisiune, adică o eternitate."
Atacul la Gheorghe începe însă abia acum. Badea se referă la fostul realizator de la ProTV, Antena 1 şi Realitatea TV drept un personaj care nu mai e în joc şi stă pe margine unde "interpretează rolul lui Iisus mâncând seminţe".
"Domnu’ Andrei Gheorghe, eu niciodată, niciodată, dacă aş bea alcool, nu m-aş sui la volan. Pentru asta, domnule Andrei Gheorghe dă-mi voie să-ţi spun un principial şi intelectual: ”Du-te mă-n p*** mea !”
Atacat în presă de Gheorghe printre altele pentru că a prezentat la "În gura presei" o carte a iubitei sale, Carmen Brumă, Mircea Badea a ripostat virulent pe blog:
"Nu am lăudat cartea lui Carmen Brumă. Doar am prezentat-o succint. Chiar dacă aş fi avut păreri în legatură cu ea, nu e nici o problemă. "În gura presei" e o emisiune de opinie. Mi-o manifest tot timpul. Faptul că îi spun pe nume, că aşa o cheamă, mi se pare un act normal, de decenţă. N-avea nicio importanţă în referinţa la carte, orice fel de legatură sentimentală şi de aşternut, cu cetăţeanca."
Badea se referă şi la "vina de a nu-l ataca pe Voiculescu" în emisiunile sale, de asemenea un subiect invocat de Andrei Gheorghe. "Nu mi se pare MORAL ca atâta timp cât prestez la Antene să-l înjur pe patron. Dacă însuşirile negative ale personajului patron devin insuportabile şi de netolerat, îmi dau demisia şi-l înjur până când o să aibă Gheorghe din nou emisiune, adică o eternitate."
Atacul la Gheorghe începe însă abia acum. Badea se referă la fostul realizator de la ProTV, Antena 1 şi Realitatea TV drept un personaj care nu mai e în joc şi stă pe margine unde "interpretează rolul lui Iisus mâncând seminţe".
"Domnu’ Andrei Gheorghe, eu niciodată, niciodată, dacă aş bea alcool, nu m-aş sui la volan. Pentru asta, domnule Andrei Gheorghe dă-mi voie să-ţi spun un principial şi intelectual: ”Du-te mă-n p*** mea !”
Abonați-vă la:
Postări (Atom)